Moda bölümü öğrencilerimizin 2015 İlkbahar/yaz trendlerinden yola çıkarak hazırladıkları koleksiyonlar 4 farklı temada modaseverlerin karşısına çıkıyor.

BOTANICAL

Doğanın ritmik titreşimlerinin, sakinleştirici pastel tonların yanı sıra, hipnotize edici yağmur ormanının can alıcı renkleri öne çıkıyor… Botanik bahçeleri bu sezon abstract, geometric ve minimal olarak yorumlanıyor.

BOHEM

Fransaya göç etmiş çingenelerin yaşamından ilhamını alan bohem style yeniden öne çıkıyor. Süslü karnavalların büyülü detaylarını barındırıyor… Püsküller, tahta boncuklar, etnik detaylar, kuş tüyleri, toprak tonlarına renk katan haki yeşiller akımın vazgeçilmezleri arasında.

AVANT POP

60 ve 70 lerin desenleri değişik şekillerde ele alınıyor. Bazıları için bu disko akımına geri dönüş gibi bazıları içinse nostaljik malzemelerin retro renklerini barındıran kendi paletini karıştırma tutkusu. Block desenler, renk blokları, parlak renkler, surrealist tasarımlar, 3D baskılar bu akımın en belirgin özelliklerinden.

STREAM LINE

Kübik tasarımlar, monokrom desenler, geometrik şekiller, degrade geçişler, asimetrik formlar, katmanlı yüzeyler, layer görüntüsü, inovatif kumaşlar ve deneysel formlar.

Birbirine aykırı olan parçaların birlikteliği farklılığın outfitini oluşturuyor.